«Інтернет без світла» – GPON – технологія, яка працює

Поговоримо про головне!

Під час аварійних відключень електропостачання взимку ми зіштовхнулись з істотними проблемами доступу до інтернету. Маршрутизатори (роутери), що роздають Wi-Fi, виключались, а швидкість мобільного інтернету знижувалась до мінімального рівня, а іноді й зовсім зникала. Не рятував ситуацію і національний роумінг, при підключенні до якого швидкість мобільного інтернету обмежувалась і була недостатньою для нормальної роботи.

Сьогодні ми розуміємо, що енергетична криза може знову повторитись.

Є альтернативний варіант, що дозволяє користуватися інтернетом у разі повної відсутності напруги в електромережах – технологія GPON.

GPON, або ж Gigabit Passive Optical Network — це гігабітна пасивна оптична мережа, один з різновидів оптоволоконних мереж. Пасивна означає, що для підключення інтернету не використовується додаткове обладнання, яке потребує живлення. Кабель прокладається безпосередньо від центрального комутатора до помешкання/офісу абонента.

Окрім цього, технологія GPON дозволяє підключити інтернет, цифрове телебачення через один кабель.

Вузлові точки технології GPON у будь-якому разі потребують електроживлення. Але оскільки їх небагато, то, зазвичай, всі вони мають резервні джерела живлення – у нашому випадку – генератори та акумулятори.

Спрощено, технологія підключення та використання оптоволоконного інтернету виглядає так:

  • Від загального кабелю до квартири прокладають персональний оптичний кабель.

  • Цей кабель приєднують до модему типу ONT (Optical Network Terminal) або ONU (Optical Network Unit) у квартирі.

  • Через модем відбувається підключення всіх послуг – інтернету, телебачення та телефону.

  • Після модему встановлюється маршрутизатор (роутер), який передає сигнал Wi-Fi на пристрої (телефон, комп’ютер, ноутбук, телевізор).

Оптоволоконний кабель є діелектричним, стійким до радіоперешкод та інших факторів. Втрутитися в роботу такої мережі практично неможливо, тому ви можете бути впевнені, що ваші дані не потраплять в руки третіх осіб.

Фактично за допомогою технології GPON існує можливість користуватися інтернетом в той час, коли, в квартирі відключено світло. Однак сам блок GPON, до якого приєднаний оптоволоконний кабель, необхідно періодично заряджати, крім того, зарядженим має бути також роутер. Варіанти заживлення обладнання в квартирі можуть бути різними: акумулятори, павербанки, міні-безперебійники.

Для того, аби правильно підключити зарядний пристрій, необхідно знати, скільки ампер споживає обладнання. Цю інформацію можна прочитати на блоках живлення самого обладнання. Зазвичай це 12 вольт.

Найдешевшим зарядним пристроєм є павербанк. Однак він видає 5 вольт. Отже, до нього необхідно придбати перетворювач з 5 на 12 вольт з необхідними роз’ємами USB для павербанку, комп’ютера, роутера та ONU.

Є адаптовані Powerbank для Wi-Fi роутера або ONU, які втоматично переходить на роботу від внутрішнього акумулятора.

Переваги технології GPON:

Зручність. У квартиру проводиться лише один кабель. Він не звисає зі стелі та не тягнеться через усю квартиру. Тобто жодної шкоди для вашого інтер’єру.

Швидкість. Технологія GPON забезпечує стабільну швидкість інтернету до 1 Гбіт/с, навіть у мережі, до якої одночасною підключено декілька девайсів. Саме тому, оптоволоконне підключення є найбільш вдалим рішенням для домашніх користувачів та бізнесу.

Надійність. Мережа захищена від перешкод. На неї не впливають Wi-Fi-роутери сусідів, радіотелефони, статична електрика, відключення світла. На ділянці від АТС до абонента немає активного обладнання, яке може зламатися.

Економія. Вигідний тарифний план забезпечує оптимізацію бюджету. Вартість підключення та використання фіксується в офіційному договорі.

Безпека. Ваші дані захищені дуже надійно: сигнал, що передається оптичним кабелем, складно перехопити. Ви можете не хвилюватися про те, що ваша інформація потрапить в руки сторонніх осіб.

Чи варто обирати оптоволоконне підключення?

Однозначно, так. Зараз ця технологія є оптимальною: забезпечує швидкість, стабільність та якість роботи інтернету, дає можливість передавати великі обсяги даних. А ще — працює навіть без світла. Вам потрібно лише подбати про джерело безперебійного живлення для роутера та ONU. Тож якщо ви шукаєте більш швидкісну та захищену альтернативу вашому домашньому інтернету — саме оптоволокно може стати нею.

З питань підключення оптоволоконного інтернету за технологією GPON звертайтеся за тел. 0684305050 або залишайте заявку на сайті