Чому швидкість Інтернету повільна?

       Враховуючи реалії сьогодення, Інтернет вже давно став невід’ємним супутником нашого життя. Ми облаштували своє робоче місце вдома, навчилися проводити конференції онлайн і “відвідувати” курси дистанційно. Однак, що робити, коли у вас важлива нарада з колегами онлайн, а швидкість Інтернету повільна? 

       Перш за все, повільна швидкість Інтернету спостерігається через перезавантаження мережі Wi-Fi іншими пристроями, що працюють у радіусі дії Вашого роутера та використовують такий самий частотний діапазон. Крім того, на швидкість дії роутера впливають bluetooth-пристрої, тому що вони працюють в тому ж частотному діапазоні, що і Wi-Fi-пристрої, – 2.4 ГГц. Варто зауважити й те, що Wi-Fi роутери мають обмежений радіус дії через наявність капітальних стін і в залежності від конфігурації кімнат.

       Трапляється й таке, що стабільній високій швидкості маршрутизатора перешкоджають стіни, меблі та металеві двері, дзеркала й тоновані вікна, оскільки вони частково можуть поглинати радіосигнали. Доволі часте явище, коли за шафою-купе або дзеркалом утворюється “мертва зона”, де сигнал буде відсутній. Як тільки шафу відсунути, зв’язок відразу ж покращиться. 

       На швидкість Інтернету впливає побутова техніка, яка працює в зоні покриття роутера. Сюди відносяться мікрохвильові печі, електромотори, бездротові динаміки та телефони.

       Наголосимо на тому , що у зв’язку з віддаленою роботою і навчанням онлайн, швидкість Wi-Fi роутерів є обмеженою. Наприклад, якщо на одному поверсі ми маємо 2 роутери, то таким чином їхні частоти пересікаються і швидкість сповільнюється. Варто зауважити, що ці частоти переповнені не тільки Wi-Fi роутерами, а й взаємодією з іншими пристроями, такими як: смартфони та Bluetooth пристроями.

       Як вирішити цю проблему? Рекомендуємо скористатися варіантом № 1 й підключити кабель інтернет-зв’язку напряму до комп’ютера. Якщо Вас не влаштовує такий підхід до вирішення до проблеми, Ви можете придбати нового стандарту дводіапазонний роутер. 

       Дводіапазонний роутер – це роутер, що створює дві мережі та може працювати на двох частотах: 2,4 Ггц та 5 Ггц. Окрім того, він характеризується найвищими Wi-Fi стандартами 802,11 n та швидкістю 450 Мбіт/с. Обладнання такого типу є найбільш ефективним для багатоквартирних будинків, оскільки звичайний роутер ділить обмежену кількість каналів на частоті 2,4 Ггц із сусіднім маршрутизатором. Це дозволить Вам насолоджуватися улюбленою грою онлайн й проводити відеоконференції належним чином. 

       Сподіваємося, що були Вам корисними.