Як правильно виміряти швидкість?

Яке питання турбує найчастіше наших клієнтів? Так, це реальна швидкість інтернет з’єднання та алгоритм його виміру!

Природно, що споживач хоче отримати ті мегабіти в секунду, за які заплачено і його турбує питання щодо іноді повільного завантаження деяких файлів та сайтів.

Що впливає на швидкість Інтернету?
• Швидкість сервера, з яким ви зв’язуєтеся, перевіряючи швидкість Інтернету (сюди можна віднести і швидкість доступу до сайту, з якого ви що-небудь завантажуєте);
• Швидкість і налаштування роутера, якщо Ваш комп’ютер підключений до локальної мережі через нього;
• Працюючі програми на комп’ютері в момент перевірки;
• Антивіруси і брандмауери, що працюють у фоновому режимі;
• Налаштування комп’ютера і операційної системи.
У більшості випадків найважливішим в цьому списку буде перший пункт – швидкість сервера, зокрема, який сервер Ви вибрали для перевірки: чи впливає його розташування, його власна максимальна швидкість і його завантаженість. Тобто, потрібно зрозуміти, що швидкість у всіх серверів (що містять сайти і файли) різна і залежить від можливостей цих серверів.
Те саме можна сказати і до інших пунктів (наприклад, швидкість з’єднання буде відрізнятися при з’єднанні з мережею безпосередньо або через роутер, а також буде залежати від характеристик цього роутера).

Алгоритм перевірки

Ці пункти бажано виконати, якщо Ви хочете отримати максимально точний результат перевірки швидкості інтернет з’єднання.
1. Підключіть мережевий кабель безпосередньо до комп’ютера (в роз’єм мережевого адаптера).
2. Закрийте всі програми, крім браузера.
3. Зупиніть програми, які виконують завантаження в фоні (торрент-клієнти, менеджери завантажень і т.д.), крім тих, які Ви вибрали для тестування швидкості інтернету.
4. Тимчасово вимкніть антивірус (не забудьте потім включити його), тому що в деяких випадках він може впливати на показання онлайн-тестів.
5. Запустіть Диспетчер завдань (одночасно затисніть клавіші Ctrl + Shift + Esc) і перейдіть на вкладку «Мережа». Переконайтеся, що мережа не завантажена («Використання мережі» має бути менше 1%). Якщо мережа активно використовується, можливо, відбувається оновлення будь-якої програми або Windows. В цьому випадку дочекайтеся закінчення завантаження або перезавантажте комп’ютер.
6. Перевірте швидкість інтернет з’єднання ТУТ. Крім того, кожний вимір потрібно провести кілька разів, щоб підвищити точність тестування.